sobota, 28 marca 2015

Na Krzyżowej Drodze.

Faustyna - Ratownicy Miłosierdzia na Wielki Post.

MODLITWA W GODZINIE MIŁOSIERDZIA, sobota, 28.03.2015

„Ja z miłości ku Tobie zstąpiłem z Nieba, dla Ciebie żyłem, dla Ciebie umierałem i dla Ciebie stworzyłem Niebiosa.” Jezus /Dz. 853/

Przychodzę pod Twój krzyż, Jezu. Patrzę na Ciebie i widzę MIŁOŚĆ.

Zgodnie z Twoim zaproszeniem, ze słowami, które mi przekazałeś przez Siostrę Faustynę, w chwili Twojego konania zanurzam się cały w Twoim miłosierdziu. Uwielbiam Panie Twoje Miłosierdzie! Gdybym tylko potrafił głosiłbym je na dachach! Dotarłbym do każdego człowieka, by mu powiedzieć o Twojej miłości!

Jezu, zapraszasz mnie także, abym, w tej chwili, choć przez krótki moment zagłębiał się w Twojej męce, a szczególnie w Twoim opuszczeniu, abym rozmyślał o tej wielkiej samotności, jakiej doświadczałeś w ostatnich chwilach życia.

Jestem więc tu i teraz z Tobą, który czujesz się zupełnie sam: zdradzony przez ucznia, opuszczony przez apostołów, skazany przez braci, znienawidzony przez faryzeuszy, wydawałoby się nawet, że opuszczony przez Ojca…

Wnikam w Twój śmiertelny smutek, bo ja również jestem jego sprawcą za każdym razem, gdy zostawiam Cię samego w cierpiącym bracie, gdy opuszczam Cię wtedy, gdy najbardziej potrzebujesz mojej obecności, zawsze gdy nie zauważam wyciągniętej ręki proszącej o pomoc, i za każdym razem, gdy sam wyciągam rękę, by osądzić, skazać, ukarać.

Teraz stoję przed Tobą, Jezu. Nie mam nic do ukrycia, bo Ty wiesz o mnie wszystko. Panie, jeśli chcesz możesz mnie uzdrowić, oczyścić, przemienić. Przez zasługi Twej bolesnej męki proszę Cię właśnie o to, żebym przestał być pyszałkiem, egoistą, a stawał coraz bardziej podobny do Ciebie - miłosierny. Proszę Cię także przemień serca moich braci i sióstr.

Brak komentarzy: