sobota, 30 maja 2015

Balsam Miłosierdzia.

                
  „Nie ma dla człowieka innego źródła nadziei, źródła miłości, jak miłosierdzie Boga” 

"Radzę ci nabyć u mnie złota w ogniu oczyszczonego, abyś się wzbogacił, i białe szaty, abyś się przyodział, i by nie ujawniła się haniebna twa nagość, oraz balsamu do namaszczenia twych oczu, byś widział" (Ap 3,18)

Modlitwa z użyciem balsamu.

Panie Jezu, Ty jesteś Bogiem mocnym, Bogiem miłosiernym. 
Pragniesz mnie zbawić i dać mi szczęście.
Poślij Ducha - Pocieszyciela i Uzdrowiciela.
Niech mnie ogarnie.
Niech Jego łaska wylewa się na mnie.
Niech mnie dotyka.

"Pragnę się cała przemienić w miłosierdzie Twoje i być żywym odbiciem Ciebie, o Panie."
NAMASZCZAJĄC CZOŁO MÓW:
Uzdrawiaj Panie, mój umysł. Uspokajaj go i oświecaj. Pomóż mi w zrozumieniu świata i Twojego w nim działania. Obdarz mnie sprawnością umysłową i dobrą pamięcią. Spraw, bym dobrze się czuł w swoim ciele i by mój mózg efektywnie regulował wszystkie czynności mojego ciała.
"Dopomóż mi do tego, o Panie, aby oczy moje były miłosierne."
NAMASZCZAJĄC POWIEKI, MÓW:
Uzdrawiaj, Panie, moje oczy. Dotykaj swoją łaską mojej wyobraźni. Uzdrawiaj wspomnienia i obrazy, które w sobie noszę, a także wszelkie wyobrażenia na własny temat i na temat innych ludzi.Uzdrawiaj mój wzrok 
i kieruj go na to, czego chcesz, a odwracaj od tego, czego nie chcesz. Uzdrawiaj sposób, w jaki widzę swoją przyszłość, a także sposób, w jaki patrzę na swoją przeszłość.
"Dopomóż mi, aby słuch mój był miłosierny."
NAMASZCZAJĄC USZY, MÓW:
Uzdrawiaj, Panie, moje uszy. Niech się goją rany zadane mi przez złe słowa pochodzące od innych osób. Uzdrawiaj zranienia mające źródło w niepokonanych pokusach, a także rany, które odniosłem, słuchając rad innych ludzi. Uzdrawiaj mnie z głuchoty na Twoje natchnienia. Chroń moje uszy od agresywnych i niepotrzebnych informacji.
"Dopomóż mi, Panie, aby język mój był miłosierny."
NAMASZCZAJĄC USTA, MÓW:
Uzdrawiaj, Panie, mój język.Ulecz rany, które zadałem sobie, mówiąc źle o innych. Zmieniaj sposób, w jaki wyrażam się w myślach o sobie samym. Dotknij moich zranień związanych ze zdradzonymi tajemnicami innych i moimi. Przyjdź i zniszcz obciążające mnie skutki słów niewypowiedzianych w porę lub niewypowiedzianych nigdy. Uzdrawiaj sposób, w jaki odżywiam swoje ciało.
"Dopomóż mi, Panie, aby ręce moje były miłosierne."
NAMASZCZAJĄC DŁONIE, MÓW:
Uzdrawiaj, Panie, moje ręce. Napełnij mnie troską o siebie i wiarą w siebie. Wyciszaj mój egoizm i ucz mnie dzielić się z innymi. Dotykaj moich najgłębszych potrzeb.Pozwól mi przyciągać do swojego życia miłość i dobrobyt.Uwalniaj mnie od uzależnień. Wejdź ze swoja mocą w mój niepokój o sprawy materialne. Działaj we wszystkich, z którymi wiążą mnie relacje finansowe.
"Dopomóż mi, Panie, aby nogi moje były miłosierne."
NAMASZCZAJĄC STOPY MÓW:
Uzdrawiaj, Panie, moje stopy. napełnij Duchem Świętym wszystkie miejsca, do których mnie one codziennie prowadzą. Dotykaj osoby, z którymi się spotkam: te, z którymi pracuję, i te, z którymi odpoczywam. Porządkuj moje plany i wizje mojej życiowej drogi. Jeśli powinienem powrócić gdzieś, skąd uciekłem, pomóż mi to zrobić.
"Dopomóż mi, Panie, aby serce moje było miłosierne."
NAMASZCZAJĄC SERCE, MÓW:
Uzdrawiaj, Panie, moje serce. Błogosław je, by służyło mi przez wiele lat w zdrowiu i sile. Ulecz moje zranione uczucia. Dotykaj ich I przemieniaj. Oddalaj ode mnie poczucie winy i smutek. Porządkuj moje relacje z osobami, które mnie skrzywdziły. Broń mnie przed duchem oskarżania. Naprawiaj i umacniaj moje więzi z tymi, których kocham. Uwalniaj we mnie zdolność do odczuwania głębokich, pozytywnych emocji. Uzdalniaj mnie do dzielenia życia z drugim człowiekiem.
NA ZAKOŃCZENIE:
Panie Jezu, dziękuję Ci za to, że spojrzałeś na mnie i dotknąłeś mnie swoją łaską. Amen.

BALSAM MIŁOSIERDZIA MOŻNA NABYĆ W SANKTUARIUM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA W ŁAGIEWNIKACH.

Brak komentarzy: