czwartek, 10 października 2013

Nowenna za wstawiennictwem Bł. Matki Teresy. (dz.2)Dzień drugi. (cytaty do medytacji)

Jezus cię kocha.

"Jezus kocha cię nieskończoną miłością."
"Jesteś dla Boga kimś wyjątkowym...On czeka na spotkanie z tobą w modlitwie. Chce cię wypełnić swoją obecnością."
"Co to znaczy przebywać sam na sam z Jezusem? Nie jest to siedzenie sam na sam z własnymi myślami. To świadomość, że Jezus jest blisko ciebie, że cię kocha, że jesteś dla Niego cenny(a), że jest w tobie zakochany. Powołał cię i do Niego należysz. Jeśli tego doświadczysz, będziesz w stanie stawić czoła każdej porażce, każdemu upokorzeniu lub cierpieniu."
"Zły może próbować wykorzystać różne zranienia lub błędy z naszego życia, abyśmy uznali za niemożliwe to, że Jezus naprawdę nas kocha i że jest blisko nas. Takie niebezpieczeństwo grozi każdemu. A to smuci, gdyż te podszepty Złego są zupełnym przeciwieństwem tego, co Jezus pragnie ci powiedzieć...On kocha ciebie zawsze; nawet wtedy, gdy czujesz się tej miłości niegodzien(niegodna)."
"Jezus kocha ciebie czule; jesteś dla Niego cenny(a). Zwróć się do Jezusa z wielką ufnością i pozwól sobie być przez Niego kochanym(-ną). Przeszłość należy do Jego Miłosierdzia, przyszłość do Jego Opatrzności, teraźniejszość do Jego Miłości."

Myśl dnia:

Nie lękaj się - jesteś cenny(-a) dla Jezusa. On cię kocha.
Poproś o łaskę pewności bezwarunkowej o osobistej miłości Jezusa do ciebie.


 Odmów modlitwę do bł. Matki Teresy,
(do odmawiania każdego dnia nowenny):

Błogosławiona Matko Tereso z Kalkuty, Ty pozwoliłaś, aby pragnienie Jezusa na Krzyżu zapłonęło w Tobie żywym płomieniem, tak iż stałaś się światłem Jego miłości dla innych. Wyproś od Jezusowego Serca.........(wymień swoją intencję). Naucz mnie zezwalać Jezusowi na to, aby przenikał całą moją istotę i dysponował nią, tak by i moje życie promieniowało Jego światłem i Jego miłością wobec bliźnich. Amen.

Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, Przyczyno naszej radości, módl się za nami.
Błogosławiona Matko Tereso z Kalkuty, módl się za nami.

Brak komentarzy: